Választás heti kutatásunk a parlamenti választás előtt publikált felméréseinkhez hasonlóan most is sikeresen, hibahatáron belüli eltérésekkel azonosította a várható erőviszonyokat, ezúttal a főpolgármester-jelölti verseny szintjén.
Az előző héten publikált, október 6-8. között, 500 fő telefonos megkérdezésével nemre és korra reprezentatív budapesti mintán készített közvélemény-kutatásunk Tarlós Istvánnak 52 százalékos potenciális támogatottságot mutatott. Kutatásunknak megfelelően a főpolgármester végül 49 százalékos eredménnyel ismét stabil többséget szerzett a választáson. Szintén jól mértük fel, hogy mekkora tábort szólíthat meg a baloldali bizonytalanokkal együtt Bokros Lajos. Bokrosnak kutatásunkban 25 százalékos potenciális támogatottságot mértünk, az aktív baloldali bizonytalanok táborát pedig 10 százalékban azonosítottuk. Bokros végül potenciális táborát a baloldali bizonytalanokkal kiegészítve, az előrejelzésnek statisztikai értelemben megfelelő 36 százalékos támogatottságot szerzett. A kisebb pártok jelöltjei esetében egy százalékpontnyi pontossággal mondtuk meg a várható szavazatarányt, Staudt Gábor és Csárdi Antal potenciális támogatottságát 6-6 százalékra, Bodnár Zoltánét 1 százalékra mértük. Staudt végül 7, Csárdi 6, Bodnár pedig 2 százalékot szerzett a választáson.
Választás heti kutatásunk ezáltal pontosan előre jelezte az erőviszonyok várható stabilizálódását, tehát azt, hogy Bokros Lajos Falus Ferenc visszalépésével sem tudja megszorongatni Tarlós Istvánt. Kutatásunk arra is rávilágított, hogy Bokros akkor sem érné be Tarlós előnyét, ha az aktív baloldali bizonytalanok végül mégis őt támogatnák vasárnap, ahogy ez végül meg is történt. A Jobbik, illetve az LMP jelöltjének 6-7 százalék közeli eredményét is sikeresen jeleztük előre, miként azt is, hogy a liberális jelölt érdemben nem fog tudni beleszólni a főpolgármesteri versenybe.