Minimálisnak látszik az MSZP-Jobbik-LMP együttműködés esélye, mert a három ellenzéki párt támogatottsága közel azonos, így az összefogásnak nem lenne vezető ereje. Ráadásul – az elmúlt húsz év tapasztalataival szemben – a kormánypártok több mint egy évvel a választások után is a legnépszerűbb választási lehetőséget jelentik, így most vasárnap a Fidesz-KDNP újra kétharmadot szerezne az országgyűlésben – derült ki a Nézőpont Intézet 2011. július 5-8. között, a Heti Válasz számára készült közvélemény-kutatásából.
A parlamenti pártok támogatottsága közötti eltérést jól szimbolizáló olló tovább nyílik, hiszen hónapok óta szűkül az ellenzéki pártok mozgástere. A választási részvételét biztosra ígérő aktív szavazók 60 százaléka a Fideszre tenné voksát, amiben kulcsszerepet játszik az a tény is, miszerint Orbán Viktor miniszterelnöki munkájával az érvényesen válaszolók több, mint fele elégedett (52 százalék). Az ellenzéki pártok támogatottsága közötti különbség statisztikai hibahatáron belüli mértékű. Míg a vezető helyét eddig biztosítani tudó MSZP az aktív szavazók potenciális pártpreferenciájában 14 százalékon áll, a Jobbik 12, a Lehet Más a Politika pedig 11 százalékos eredménnyel követi.
A teljes népesség 43 százaléka vallja magát Fidesz-KDNP szimpatizánsának, ami többszörös előnyt jelent a 9 százalékon álló MSZP-vel, a 8 százalékon álló Jobbikkal és a 7 százalékon álló LMP-vel szemben. A nem szavazók, a bizonytalanok és a rejtőzködők táborát erősíti a teljes népesség harmada, ez az arány azonban természetes jelenségnek tekinthető, hiszen visszaemlékezve a korábbi ciklusokra, egy év után sokkal nagyobb volt a pártszimpátiával nem rendelkezők csoportja.
A közvélemény-kutatás innen tölthető le.